Premierul desemnat Eugen Tomac va transmite joi programul de guvernare către toate formaţiunile politice, conform agenţiei News.ro. Documentul are la bază priorităţi din Planul Naţional de Redresare şi Rezilienţă, potrivit declaraţiilor oficialului. Politicianul solicită partidelor parlamentare o deschidere mai mare spre dialog, după cum arată sursa citată.
Noul executiv urmăreşte îndeplinirea unor urgenţe economice clare, potrivit precizărilor liderului politic. Acesta respinge măsurile populiste în favoarea unor soluţii concrete, conform de News.ro.





















































1. fără titlu
(mesaj trimis de anonim în data de 11.06.2026, 04:47)
ah, "programul de guvernare", acel document elusiv care este menționat la fiecare întrebare jurnalistica prea indiscretă: "v-am mai spus, în programul de guvernare scrie clar (și răspicat, n. usr) ca bunăstarea populației nu se poate face cu taxe mici și cu prețuri decente"
2. fără titlu
(mesaj trimis de anonim în data de 11.06.2026, 08:53)
apa, paie si bataie